04.26

W dniach 15-17 kwietnia 2011 r. w Olsztynie, na terenie naszego pięknego miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbyła się I edycja Ogólnopolskiego Studenckiego Festiwalu Podróży. Festiwal, którego ideą ma być aktywizacja studenckiej braci do wędrówek, wyjazdów zagranicznych i w Polskę, poznania innych kultur i ich sposobów na życie, wzbudził duże zainteresowanie wśród publiczności nie tylko Olsztyńskiej ale i przybywającej też z różnych części Polski. Wygłoszone prelekcje były okazją do zainteresowania podróżników nowymi miejscami, w które warto się udać. Zawiązanie nowych przyjaźni podczas 3 dniowych spotkań uczestników festiwalu, stanowi szczególną możliwość integracji środowisk akademickich zainteresowanych szeroko pojętą turystyką oraz tych pojedynczych studentów, którzy swoją pasją zarażają innych. Z pośród zaprezentowanych pokazów konkursowych, kapituła festiwalu w składzie: Jagoda Pietrzak serwis „Peron 4″, Katarzyna Żak „AKP Skorpena”, Jarosław Kania www.babycamino.com, Paweł Sowniński „AKT Olsztyn”, Tomasz Raczyński „SAF Jamnik”, wyłoniła laureatów w następujących kategoriach.

laureat festiwalu: Jakub Rybicki – Afganistan, czyli zabawy z bronią

za najlepsze zdjęcia: Małgorzata Drewa – Indonezja – kraina tysiąca wysp

nagrodę publiczności zdobyła: Łaziska Grupa Górska – Cablelettra AZS Wulkany Ekwadoru

wyróżnienie za pasjonującą podróż: Royaliści.pl – Do Indii po motocykl i przygodę

wyróżnienie za nisko budżetową wyprawę: Nysą na Elbrus

Wszystkim podróżnikom biorącym udział w Festiwalu serdecznie dziękujemy i gratulujemy odważnych wypraw, stanowią one dla nas ogromną inspirację do działania. Pokazaliście, że podróżować znaczy żyć. Serdecznie zapraszamy do udziału za rok w zmaganiach konkursowych i nie tylko.

Autor wpisu: Dziki (wpisów:45, wszystkie wpisy autora: )

Dodaj własny komentarz