2013
06.27

Zdjęcia Marka Dębczyńskiego „Browara” i Wojtka Wnuka. Trasa spływu Krutynią oraz sobotnia piesza wędrówka do leśniczówki. Pranie [zwiedzanie i koncert] i dalej brzegiem jez. Nidzkiego do mety w Rucianym:

2012
04.20

Wystartowali jak już pisał na FB wujo Over o 9:15.

 

Spotkałem kilkoro z nich około 10 jeszcze na Warszawskiej w Olsztynie w tym Fortunatę i Agatę. Obecnie wszystkie ich ślady przykrywa kurz gdyż im dalej są, tym więcej w nas rodzi się nadzieji na pobicie wszelkich rekordów. Przed nimi 600 kilometrów w 31 godzin. Zobaczymy, którzy z nich wpadną na metę w Szklarskiej Porębie jako pierwsi.

 

Otwarcia wyścigu dokonał Prezes Honorowy AKT prof. Janusz Piechocki, jeśli ktoś by chciał dołączyć na mecie by przywitać naszych dzielnych zawodników to zapraszamy do stawienia się na miejscu w dniu jutrzejszym. Szczegółowe info odnośnie mety wyścigu znajdziecie powyżej.

Postępy uczestników możecie na bierząco śledzić na olsztyn.gazeta.pl.

 

pozdrawiamy serdecznie

ekipa AKT

2011
11.28

Hej, kto był na Andrzejkach to klimat imprezy pamięta a dla pozostałych maruderów, którym było za zimno na ruszenie się z nami garść fotek od Karola.

Trochę zdjęć od Agaty, jeśli się powielają to wiedzcie że widoki były wspaniałe a ujęcia na każdym wywoływały wrażeniei każdy chciał upamiętnić te szalone chwile:

Czekamy dalej na kolejnych fotografów bo działo się znacznie więcej. Ogromne podziękowania dla Pana Dyrektora szkoły w Idzbarku i Pani Prezes stowarzyszenia, działającego przy szkole. Przyjęto nas bardzo gościnnie a wszyscy się wyspali i pełni sił ruszyliśmy w drogę powrotną do Starych Jabłonek. Więcej relacji po środowym zebraniu.

2011
11.01

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjechali by świętować z nami ten piękny okres, wspólnie dzielonych pasji, dni spędzonych na wędrówce. Jak widać 50 lat działalności klubu AKT zjednoczyło masę braci studenckiej. Do zobaczenia za kolejne naście lat i 1000-ce km później.

2011
10.31

Jak widzicie grających było wielu:

– wystąpiła grupa młodszych i tych ciut starszych weteranów Klubu

-koncert uświetnił również Waldek Chyliński

-zagrał również Jurek Filar z zespołem „Nasza Basia kochana”

 

Wszystkim wam serdecznie dziękujemy za występ.

Bawiliśmy się świetnie słuchając was wszystkich.

2011
10.31

Dziś 31.10 – godzina 20:00  zapraszamy do Pozytywki Knajpy Wczorajszego Fasonu adres Pozytywka, Stare Miasto 26/27 lok 6 Olsztyn. Zaprezentujemy wam wyjazd z 2004 roku, który mimo że odbył się już kilka lat temu wciąż wzbudza wiele emocji. Zdjęcia zaprezentuje Piotr Spychała a przewrotny tytuł pokazu brzmi „Na Chojten atak – Ałtaj Mongolski″.

Zastanawiałeś się kiedyś do czego może służyć rower po za jeżdżeniem na nim? Przyjdź i zobacz jak bardzo kreatywni potrafią być ludzie w podróży.

zapraszamy

 

2011
10.28

Większość z was już dostała informację na liście czy przy okazji świętowania w ubiegły weekend obchodów 50 lecia klubu. Pragnę jednak jeszcze raz poinformować osoby, do których nie dotarła ta informacja o Walnych Wyborach w AKT. Wybory odbędą się jutro o godz. 20:00 w siedzibie klubu.

Po ostatnim zebraniu dużych i małych blaszek decyzją zarządu w stan Byłych Członków AKT zostały przeniesione następujące osoby:

Biedzrycka Karolina

Cymkowska Małgorzata

Dziadoń Agata

Roszkowska Iwona

Szmit Anna

Tomczak Magdalena

 

Wszystkim wam serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w działalność klubu i zapraszamy do dalszej aktywności w zakresie turystyki.

 

Liczba aktualnych członków klubu na dzień 27 października 2011 r. wyniosła 16 osób.

 

2011
10.26

Z żalem zawiadamiamy, że na początku tego tygodnia odeszła od nas nasza koleżanka

ś.p. Gosia Legucka – Łach

Gosia działała w naszym klubie w latach 80-tych. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w dniu 27.10.2011 o godz. 13:30 mszą świętą w kościele pod wezwaniem Św. Anny w Giżycku przy ulicy Królowej Jadwigi 12.

Rodzinie Gosi przesyłamy najgłębsze wyrazy współczucia i żalu.

członkowie i weterani AKT

2011
10.25

Zastanawialiście się kiedyś jak długo można być w podróży?

Może ruszając gdzieś dalej, budziliście w sobie tęsknotę za stałym lądem, ciepłą poduszką, rodzinnym domem i czekającą w nim pyszną kolacją ale coś goniło was dalej.

Zobaczcie jak długo można podróżować by spełnić swe ambicje, osiągnąć postawiony sobie cel.

Okazją do tego niech będzie pokaz Maćka Mielęckiego z wyprawy do Singapuru pt.  „Z Olsztyna do Singapuru lądem – najdłuższa AKT-owska wyprawa”. Widzimy się jak co czwartek w Tortudze o godzinie 20:00. Nie przegap tego bo stracisz kwałek siebie, który Ci mówi nie siedź w miejscu tylko ruszaj.

Tawerna Tortuga, ul. Pieniężnego 15 Olsztyn

2011
10.24

Już za kilka godzin w Knajpie Wczorajszego fasonu – Pozytywka, Stare Miasto 26/27 lok 6 nasz kolega Łukasz Grajewski zaprezentuje swoją wyprawę do Maroka pt. „Maroko – orient na wyciągnięcie ręki”. Część zdjęć widzieliśmy już w klubie więc gorąco polecamy i zapraszamy. Startujemy o 20:00.