Minitop Klub Miłośników Lotnictwa WMSpotters

Klub Miłośników Lotnictwa
WMSpotters

Zdjęcie Klub Miłośników Lotnictwa WMSpotters

 
Szkolenia AWM
 

     Jesteśmy grupą studentów z Warmii i Mazur, którzy kochają przebywać na lotniskach i podziwiać piękno „żelaznych ptaków”. Cała spotterska przygoda rozpoczęła się na olsztyńskim lotnisku w Dajtkach (kod ICAO : EPOD), gdzie przypadkiem spotkało się dwóch studentów z aparatami i postanowiło uwieczniać na zdjęciach wizyty samolotów z całej Polski, a nawet z Europy. Oficjalnie Klub "WMSpotters" zaczął swoją działalność w maju 2009 roku.
   
       W naszym klubie zrzeszamy dwa typy spotterów – tzw. „lotniskowe kury” oraz spotterzy RNAV. Spotterzy lotniskowi działają na swoim rodzimym lotnisku; w naszym przypadku jest to głównie lotnisko w Olsztynie. Natomiast spotterzy RNAV działają zazwyczaj przy własnych oknach, na własnych balkonach lub podczas spacerów i fotografują samoloty na wysokościach przelotowych.
 
     Cele, które chcemy osiągnąć jako Warmińsko – Mazurski Klub Miłośników Lotnictwa "WMSpotters" to propagowanie idei lotnictwa poprzez wystawy zdjęć lotniczych oraz zachęcanie władz naszego województwa do podejmowania szybszych decyzji w sprawie budowy lotniska regionalnego na Warmii i Mazurach.
 

     Jeśli pasjonujesz się lotnictwem, jeśli kręci Ciebie szybownictwo, spadochroniarstwo, lub po prostu samoloty (te małe i te duże), to nasz klub jest właśnie dla Ciebie !

     Naszym oficjalnym partnerem i opiekunem jest Aeroklub Warmińsko-Mazurski, dzięki któremu możemy rozwijać naszą spotterską pasję.
   

 

WMSpotters
Warmińsko - Mazurski Klub Miłośników Lotnictwa


 WMSpotters

 

e-mail: wmspotters@wmspotters.pl

 

 Adres oficjalnej strony: www.wmspotters.pl