Teatr kloszART działa na terenie Olsztyna od września 2006 roku. Obecny jego skład tworzą: Sandra Cegiełka, Ewelina Jasińska, Agata Jaśkiewicz, Zuzanna Miąsko, Katarzyna Urbańska oraz Adrian Kopp. Dodatkowo w grupie scenograficzno-technicznej działają: Joanna Kunigielis, Joanna Wasilewska oraz Damian Boruch.

 

Naszym podstawowym środkiem przekazu jest słowo, jednak jesteśmy otwarci na różne konwencje czy relacje i formy kontaktu z widzem. W swoich sztukach próbujemy poruszać różne tematy, sięgając do wielu gatunków literackich i działając na wiele zmysłów. Staramy się także nie ograniczać do tradycyjnej przestrzeni teatralnej, występując również w pubie Stary Zaułek, na świeżym powietrzu czy na balkonie. Z tych względów Teatr kloszART uznawany jest za teatr poszukujący.

Dążymy do rozwoju poprzez udział w warsztatach teatralnych, zarówno
w "domowych" (na które zapraszaliśmy znane postaci olsztyńskiego świata teatru, np. p. Tatianę Asmołkową, p. Artura Steranko oraz p. Cezarego Ilczynę), jak i tych bardziej profesjonalnych. Kilku "kloszowców" działało
w projekcie "Lato w teatrze" w olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza.

 

 W kloszu pracujemy nie tylko pod względem aktorskim. Dużą uwagę poświęcamy także technicznej stronie spektaklu, jak przygotowanie scenariusza, reżyserii czy scenografii.

 

 

Teatr kloszART

 

 

Prezes: Adrian Kopp

e-mail: adi-kloszart@wp.pl

 

Z-ca prezesa: Ewelina Jasińska

adres e-mail: jewelinka3@wp.pl

 

Adres oficjalnej strony:

teatrkloszart.pl

 

Znajdź nas na Facebooku!